O nas

Acomara-AconcaguaExpeditions.com

Działalność firmy ACOMARA-AconcaguaExpeditions.com stanowi przykład tego, że marzenie może stać się rzeczywistością. Żyjemy wśród gór, u stóp Aconcaguy i dobrze znamy ten szczyt. Wiemy jaki prestiż ma Aconcagua wśród wspinaczy całego świata, których marzeniem jest zdobycie tego ważnego punktu. Naszym celem jest właśnie pomóc w tym, abyś mógł Twoje marzenie zrealizować, opierając się na naszej organizacji i logistycznym wsparciu. Zapraszamy do udziału w naszych wyprawach!

Nasza kadra składa się z multidyscyplinarnego zespołu ekspertów w wspinaczce wysokogórskiej, w turystyce i handlu elektronicznym. Tworzą oni uzupełniającą się ekipę, pełną zaangażowania i odpowiedzialności, która pomoże Ci zaplanować wyprawę na Aconcaguę przez Internet w sposób niezawodny i bezpieczny.

Taka doskonała ekipa ludzi plus Twoje marzenie o zdobyciu Aconcaguy to dwa wystarczające składniki do udanej wyprawy.
ACOMARA-AconcaguaExpeditions.com proponuje Ci wspaniałą i bezpieczną przygodę z całym wsparciem prestiżowej firmy lokalnej. Firmy utworzonej przez wspinaczy dla wspinaczy.

ACOMARA-AconcaguaExpeditions.com
Rivadavia 430 – Piąte Piętro, Dział 40
Ruta Panamericana S/N
Mendoza – Argentina
Firma posiada zezwolenie na działalność z Ministerstwa Turystyki Argentyny.

Odpowiedzialność społeczna i zaangażowanie na rzecz społeczeństwa

W dzisiejszym tak złożonym i konkurencyjnym świecie, przedsiębiorstwa muszą realizować swoje zadania w twórczy i skuteczny sposób, jak również i odpowiedzialny. Son one ważnymi podmiotami w rozwoju każdego kraju, dlatego też spadają na nie większe zobowiązania wobec społeczeństwa.

Z naszego punktu widzenia rozumiemy, że społeczna odpowiedzialność biznesu to stopniowy i integralny proces wkomponowany w zarządzanie firmy. Wymaga on odpowiedzialnego zaangażowania organizacji w zrównoważony rozwój społeczeństwa. Oprócz przyczyniania się do wzrostu gospodarczego, przedsiębiorstwa muszą tworzyć wartości na rzecz rozwoju społeczeństwa i ochrony środowiska, mające na celu zachowanie zasobów planety. 

Od początku istnienia firmy, nasze działania podążają w tym kierunku i wiążą nas ze społeczną odpowiedzialnością na terenie, na którym operujemy. Oto niektóre przykłady:
– Tworzenie nowych miejsc pracy
– Inwestowanie w rozwój zawodowy i osobisty naszych pracowników
– Bliski kontakt z naszymi klientami
– Aktywny udział w związkach, stowarzyszeniach i forach
– Silne zaangażowanie w sprawę ochrony środowiska
– Praca na rzecz społeczeństwa, przede wszystkim na rzecz dzieci z ubogich rodzin.

Szczególnie ten ostatni punkt najbardziej wyraża nasze liczne akcje współpracy ze stowarzyszeniami, które opiekują się dziećmi w Argentynie.

Przyjaciele UNICEFu

Od początku naszej działalności co miesiąc przekazujemy znaczną sumę do UNICEFu Argentina. Organizacja ta opiekuję się kobietami w ciąży, niemowlakami i dziećmi z najbiedniejszych grup społecznych Argentyny. Więcej na temat pracy UNICEFu Argentina znajdziesz na www.unicef.org.ar

Donacje dla szkół

Co roku realizujemy donacje dla szkół podstawowych, przede wszyskim w regione Parku Aconcagua, a w szczególności w okolicach Uspallata i Puente del Inca.

Sponsor Centrum pomocy dla ubogich Brazos

Abiertos

Niektóre rejony Prowincji Mendozy dotknie są nędzą i ubóstwem, jak na przykład Panquehua w departamencie Las Heras. Tam właśnie 18 lat temu z inicjatywy pani Mercedes (Nidia) Soto powstała mała jadalnia, która w tamtym okresie dawała obiady 28 dzieciom. Nidia, pracownik socjalny z zawodu, przekształciła swój dom w otwartą jadalnie i całkowicie oddana jest służbie społecznej na tym terenie, obejmując problematykę rodzinną, prawniczą, ale przede wszystkim poświęcona jest sprawom dzieci, które w tych warunkach są najbardziej pokrzywdzone. To centrum pomocy nazywa się Brazos Abiertos (Otwarte Ramiona) i w przy współpracy firm, osób prywatnych i państwa w ciągu minionych lat rozszerzyło znacznie swoją działalność.

Obecnie to centrum pomocowe wydaje codziennie posiłki dla trzystu dzieci i pięćdziesięciu dorosłych, między nimi kobiet w ciąży i starców. W przyłączonym domu opieki mieszka na stałe trzydzieści dzieci, w wieku od niemowląt do 15 lat, oraz sześć matek. Również wydaje się ciepłe kolacje dla sześćdziesięciu dzieci i dziesięciu dorosłych osób.
Nasza pomoc na rzecz tego ośrodka nie tylko jest finansowa i materialna, lecz także staramy się zaszczepić w dzieciach miłość do natury i gór, uważamy bowiem że praktyka alpinizmu rozwija szlachetne wartości osobiste.