Dlaczego My?

Acomara-AconcaguaExpeditions.com

Dlaczego warto powierzyć nam Twoją ekspedycję?

Z ponad 10 letnim doświadczeniem w wyprawach na Aconcaguę, nasza firma oferuje Tobie:

Bezpieczeństwo

Doskonale wiemy jak ważne jest realizowanie wyprawy w bezpiecznej i niezawodnej formie. Dlatego też dysponujemy grupą przewodników posiadających duże doświadczenie w wysokogórskich ekspedycjach. Są oni starannie wybrani i przeszkoleni zgodnie z międzynarodowymi standardami alpinizmu. Większość naszych przewodników ukończyła specjalną prestiżową instytucję dla przewodników wysokogórskich i trekkingowych w Mendozie (Escuela Mendocina de Guías de Alta Montaña y Trekking – EPGAMT), lub też przeszła rygorystyczny egzamin Argentynskiej Asocjacji Przewodników Górskich (Asociación Argentina de Guías de Montaña – AAGM). Wyprawy są tak zorganizowane, że jeden przewodnik przypada na trzech uczestników wyprawy, co pozwala na doskonalą koordynację grupy. W wypadku gdy uczestnik z jakiegoś powodu musi zejść lub ma wolniejszy rytm wejścia niż reszta grupy, jeden z naszych przewodników zawsze będzie mu towarzyszył. Oprócz klasycznego sprzętu wysokogorskiego (wysokościomierz, liny, czekany, cyfrowy pulsoksymetr i inne), przewodnicy dysponują radiem VHF, telefonem satelitarnym i kompletną apteczką, włącznie z aparatem tlenowym.

Większe prawdopodobieństwo sukcesu

Rozumiemy i doceniamy wysiłek (finansowy, przeznaczony czas i rozłąka z rodziną, itp.) jaki włożyłeś w zorganizowaniu wyprawy na Aconcaguę. Dlatego też staramy się usilnie abyś mógł jak najlepiej osiągnąć zaplanowany cel. Mając to na myśli, uważamy, że proces aklimatyzacji jest fundamentalny do osiągnięcia celu w wyprawie. Dlatego też nasze ekspedycje są organizowane w ten sposób, aby osiąnąć w miarę możliwości jak najwyższy poziom aklimatyzacji przed atakiem na szczyt. W tym celu przewidujemy jeden nocleg w Puente del Inca, dwa w Confluencia i pięć noclegów w obozie bazowym Plaza de Mulas lub Plaza Argentina (w zależności od wybranej trasy). W ten sposób, nawet te osoby, które nie mają dużego doświadczenia we wspinaczce, też mogą zwiększyć szanse na zdobycie szczytu. Przypominamy również, że wszystkie ekspedycje przewidują dodatkowo dwa (Wyprawy otwarte) lub trzy (Wyprawy prywatne) dni ekstra, w razie konieczności oczekiwania na dobrą pogodę na ostateczne zaatakowanie szczytu.

Więcej terminów (wszystkie zagwarantowane)

Dysponujemy wieloma terminami wypraw w ciągu sezonu. Wszystkie wyprawy wyruszają na sto procent, co znaczy że nie anulują się w żadnym wypadku (z wyjątkiem tylko wypadków siły wyższej lub katastrof naturalnych). Nawet jeżeli z jakiegoś powodu nie zbierze się minimalna ilość członków w grupie, ekspedycja tak samo się realizuje, bez żadngo dodatkowego kosztu i wg tych samych warunków co oryginalny program, włącznie ze wszystkimi zawartymi usługami.

Lepsza cena

Jako firma lokalna, jesteśmy w stanie zaoferować bardzo przystępne ceny za nasze wyprawy. Większość naszych kosztów została przekalkulowana na skutek dewaluacji argentyńskiej waluty. Relacja między ceną i jakością usług jest znacznie wyższa w porównaniu z ofertami firm europejskich lub amerykańskich.

Nasze zaangażowanie

… ekologiczne:

Park Narodowy Aconcagua jest rezerwą naturalną i wszystkie nasze usługi wykonywane są zgodnie z przepisami i ochroną ekologiczną tego Parku. Ponadto ściśle współpracujemy ze strażnikami Parku.

…społeczne

Nasza firma współpracuje z UNICEFem Argentina, wspierając pracę tej instutucji na rzecz potrzebujących pomocy dzieci w Argentynie. Również dofinansowujemy szkoły w naszym regionie i sponsorujemy jadalnię dla niedożywionych dzieci “Brazos Abiertos”. Aby dowiedzieć się więcej o naszej akcji humanitarnej kliknij tutaj. Z nami, Twoja przygoda wspiera tych co najbardziej potrzebują!

Ochrona Twojej inwestycji

Jeżeli wpłaciłeś zaliczkę w celu potwierdzenia udziału w jednej z naszych wypraw i z jakiś powodów musisz przełożyć termin na przyszły sezon, Twoja wpłata będzie utrzymana dożywotnio (odliczając niewielki procent na koszty administracyjne). Ponadto, jeżeli sobie życzysz, to ten depozyt może być przeniesiony na inną osobę.

Mamy również bardziej kompletne wyprawy, ze wszystkimi niezdędnymi usługami , które zagwarantują Ci osiągnięcie zamierzonego celu i spełnienie Twojego marzenia.
Między innymi, nasze ekspedycje oferują:
Muły

Z Puente del Inca do obozu Confluencia, z tego obozu do Plaza de Mulas, lub też z Puente del Inca do Plaza Argentina (w zależności od wybranej trasy), tak samo w drodze powrotnej, cały sprzęt , zarówno grupowy jak i osobisty, będzie przeniesiony przez muły. W ten sposób zaoszczędzisz siły na późniejsze wyczyny.

Tragarze do obozów podszczytowych

W celu oszczędzenia uczestnikom ekstremalnych wysiłków, zatrudniamy tragarzy,którzy pomagają w noszeniu grupowego sprzętu z obozu bazowego Plaza de Mulas lub Plaza Argentina (wg wybranej trasy) do wszystkich obozów podszczytowych, zarówno przy wejściu jak i przy zejściu. Pragniemy, aby uczestnik skoncentrował wszystkie swoje siły na zdobyciu szczytu.

Obozy na wszystkich trasach

Twój pobyt w obozach bazowych będzie wygodny i bezpieczny. Doskonała grupa ludzi obsłuży uczestnika w czasie procesu aklimatyzacji. Obozy posiadają namioty do spania, do jedzenia, kuchnię, toalety, a także dodatkowe usługi takie jak dostęp do internetu.

Pożywne i obfite posiłki

W naszych ekspedycjach posiłki są starannie opracowane przez dietetyków, którzy dokładnie obliczają ilość kalorii i węglowodanów na dobę oraz planują różnorodność i smak dań. Zapewniamy posiłki wysokogórskie, posiłki w marszu i całkowite wyżywienie w obozach bazowych. Możemy łatwo rozwiązać sprawą jedzenia w górach. Uwzględniamy również jeżeli jesteś wegetarianem lub masz uczulenie na jakiś pokarm.

Doskonały sprzęt

Do spania w obozach podszczytowych używamy wysokiej jakości namiotów, takich renomowanych międzynarodowych marek jak: the North Face i Mountain Hardwear. Sprzęt techniczny jest pierwszej jakości, zaaprobowany przez UIAA i zakupiony w najlepszych sklepach specjalistycznych w Europie i USA, co pozwala na osiąganięcie najwyższych międzynarodowych standardów obsługi

Dodatkowe dni ekstra

Nasze ekspedycje przewidują w programie dodatkowo dwa (wyprawy otwarte) lub trzy (wyprawy prywatne) dni ekstra na ewentualne opóźnienia z powodu złej pogody lub nieprzewidzianych wypadków.

Łączność radiowa i stała obecność w Parku

Utrzymujemy stały kontakt przez radio VHF i BLU między obozami podszczytowymi, obozami Plaza de Mulas, Plaza Argentina, Confluencia, Puente del Inca i Mendozą. Wszyscy nasi przewodnicy posiadją radia VHF i z jakiegokolwiek miejsca w górach utrzymują stały kontakt radiowy z obozami bazowymi, patrolami akcji ratowniczej i ze służbą Ochrony Parku. W ten sposób gwarantuje się natychmiastowe działanie wobec jakiejkolwiek nieprzewidzianej sytuacji.

Przechowalnia bagażu

Jeżeli uczestnik posiada jakiś bagaż, którego nie chce zabrać na Aconcagua, może zostawić go pod naszą ochroną w Mendozie lub w Puente del Inca.

Wsparcie w Mendozie przed i po wyprawie

Możesz liczyć na naszą pomoc w Mendozie, zarówno przed wyprawą (na przykład przy odzyskaniu bagażu zagubionego przez linie lotnicze), jak i po wyprawie (na przykład w razie konieczności pomocy medycznej lub innych zleceń jak zmiana daty wylotu, itp.).

Swiadectwo zdobycia szczytu lub uczestnictwa

Wystawiamy świadectwo uczestnictwa w ekspedycji lub/i zdobycia szczytu (jeżeli się to osiągnęło) podpisane przez Przewodnika ekspedycji.

….i wiele innych usług, które znajdziesz wyszczególnione w opisach naszych wypraw,kliknij tutaj. .