Wyprawa Otwarta na SZCZYT ACONCAGUA

6962 m n.p.m.

Trasa LODOWCEM POLAKÓW (Oryginalna lub Bezpośrednia)


Wchodzimy do Parku Aconcagua od strony doliny Valle de Vacas aż do Obóz Bazowy Plaza Argentina. Następnie idziemy drogą Lodowca Polaków (Glaciar de los Polacos) do Obóz 2. Stamtąd zaatakujemy Szczyt poprzez Lodowiec wybierając Trasa Polaków Oryginalną lub Trasa Polaków Bezpośrednią.


Wyprawa na Aconcagua – Droga Lodowcem PolakówDlaczego Wyprawa Prywatna?

Głównymi cechami Wypraw Prywatnych są możliwość wyboru daty ekspedycji i uczestników grupy. Większość usług jest wliczona i, co jest ważne podkreślenia, przewodnik jest do wyłącznej i całkowitej dyspozycji grupy. Pozwala to na indywidualne podejście do organizacji wyprawy, uwzględniając bezpieczeństwo i rytm wejścia wg potrzeb uczestników.Plusy wyprawy

– Program dający największe szanse sukcesu.
– Próba zdobycia szczytu niesamowitą trasą o średnio-zaawansowanym stopniu trudności.
– Szczyt Aconcagua, ze swoimi 6962 m n.p.m., jako najwyźsza góra Ameryki wchodzi w skład Korony Ziemi. Są to najwyźsze szczyty siedmiu kontynentów i ich zdobycie jest wyzwaniem oraz celem dla doświadczonych wspinaczy.
– Daje możliwość poznania stopnia wytrzymałości organizmu na wysokościach do 7000 m, będąc zarazem doskonałym treningem przed wejsciem na ośmiotysięczniki Himalajów.
– Tragarze do przenoszenia ekwipunku z jednego obozowiska górskiego na drugie. Większość wspólnego bagażu (namioty, sprzęt do gotownia, grzejniki i śmieci zebrane przez grupę) przenoszona jest w nowe miejsce obozowania przez grupę tragarzy. To z pewnością pomaga w zachowaniu własnych sił do osiągnięcia zamierzonego celu.
– Kontakt z ludźmi z całego świata, którzy tak jak Ty, szukają wewnętrznej satysfakcji i rzucają wyzwanie nieujarzmionej przyrodzie wysokich AndówTrudność

Techniczna: Droga Lodowcem Polaków w swoich dwóch wariantach (Oryginalna i Bezpośrednia) wspina się wzdłuż lodowca, dlatego też poziom trudności jest wyższy i wymaga wiedzy technicznej na temat wspinaczki. Aby wybrać tą drogę trzeba mieć wcześniejsze doświadczenie we wspinaczce po lodowcach, wykorzystując techniki w lodzie i śniegu przy użyciu raków, lin, uprzęża i czekana.
Fizyczna: Żeby uniknąć problemów w aklimatyzacji i zwiększyć szanse na sukces, zalecamy uczestnikom wypraw, na parę miesięcy przed przyjazdem do Andów, zrealizować odpowiednie przygotowanie fizyczne oraz właściwą dietę zgodnie z przewidzianym stopniem trudności ekspedycji. Jest to idealne rozwiązanie aby osiągnąć optymalny stan fizyczny do zdobycia szczytu.
Inne: Główną przeszkodą w czasie ekspedycji może być wpływ wysokości na organizm. Jednakże problem ten rozwiązuje się poprzez odpowiednią aklimatyzację (w naszych programach ten aspekt jest szeroko opracowany). Inną przeszkodą sa niskie temperatury, tym niemniej odpowiednia odzież i sprzęt ograniczają ich ujemne skutki.

 

Wyprawa na Aconcagua – Droga Lodowcem PolakówProgram

(wysokość w m n.p.m.)
Ś: Śniadanie / O: Obiad / L: Lunch w marszu / K: kolacja

Dzień 01: Mendoza (760)
Trasnsfer z lotniska lub dworca autobusowego do hotelu w Mendozie. Zakwaterowanie. Przewodnicy sprawdzą sprzęt uczestników i towarzyszą im przy ewentualnym zakupie lub wypożyczeniu dodatkowych elementów. Wieczorem rozmowa instrukcyjna na temat Aconcaguy (posiłki nie wliczone).

Dzień 02: Mendoza / Penitentes (2700)
Zdobycie pozwoleń. Transfer Mendoza / Penitentes. Zakwaterowanie w hotelu. (Ś, O, K)

Dzień 03: Penitentes / Pampa de Leñas (3100)
Transport do Quebrada de Vacas. Początek wyprawy do Pampa de Leñas. (Ś, O, K)

Dzień 04: Pampa de Leñas / Casa de Piedra (3600)
Trekking do Casa de Piedra.(Ś, O, K)

Dzień 05: Casa de Piedra / Obóz Bazowy Plaza Argentina (4000)
Dojście do Obóz Bazowy Plaza Argentina. Zakwaterowanie w obozie (Ś, O, K)

Dzień 06: Obóz Bazowy Plaza Argentina (4000)
Dzień odpoczynku w Obóz Bazowy Plaza Argentina.(Ś, O, K)

Dzień 07: Obóz Bazowy Plaza Argentina / Obóz 1 (4950) / Obóz Bazowy Plaza Argentina
Marsz aklimatyzacyjny oraz transport sprzętu do Obóz 1 i następnie powrót do Obóz Bazowy Plaza Argentina. (Ś, L, K)

Dzień 08: Obóz Bazowy Plaza Argentina (4000)
Dzień odpoczynku w Obóz Bazowy Plaza Argentina. (Ś, O, K)

Dzień 09: Obóz Bazowy Plaza Argentina / Obóz 1 (4950)
Podejście do Obóz 1. (Ś, L, K)

Dzień 10: Obóz 1 / Obóz 2 (5800) / Obóz 1
Marsz aklimatyzacyjny oraz transport sprzętu do Obóz 2 i następnie powrót do Obóz 1. (Ś, L, K)

Dzień 11: Obóz 1
Dzień odpoczynku w Obóz 1. (Ś, O, K)

Dzień 12: Dzień ekstra na wypadek złych warunków klimatycznych, które uniemożliwią normalny rozwój programu. (Ś, O, K)

Dzień 13: Dzień ekstra na wypadek złych warunków klimatycznych, które uniemożliwią normalny rozwój programu. (Ś, O, K)

Dzień 14: Obóz 1 / Obóz 2
Podejście do Obóz 2. (Ś, L, K)

Dzień 15: Dzień ekstra na wypadek złych warunków klimatycznych, które uniemożliwią normalny rozwój programu. (Ś, O, K)

Dzień 16: Obóz 2 / SZCZYT (6962 msnm) / Obóz 2
Dzień ataku na SZCZYT poprzez Lodowiec Polaków – wariant A (Oryginalna) lub B (Bezpośrednia). Powrót do Obóz 2. (Ś, L, K)

Dzień 17: Obóz 2 / Obóz Bazowy Plaza Argentina
Zejście z Obóz 2 na Obóz Bazowy Plaza Argentina. (Ś, L, K)

Dzień 18: Obóz Bazowy Plaza Argentina / Pampa de Leñas.
Zejście z Obóz Bazowy Plaza Argentina na bazę Pampa de Leñas. (Ś, L, K)

Dzień 19: Pampa de Leñas / Puente del Inca / Mendoza
Zejście do Puente del Inca. Transfer do Mendozy. Zakwaterowanie w hotelu. (Ś, L)

Dzień 20: Transfer na lotnisko lub dworzec autobusowy.
Transfer hotel / lotnisko lub dworzec autobusowy. (Ś)


Uwaga
Przedstawiony program jest wzorcem, który będziemy starać się utrzymać. Jednakże, może on ulec zmianie ze względu na warunki klimatyczne lub inne sytuacje niezależne od nas.

Wykres wysokości i aklimatyzacji

Wykres wysokości i aklimatyzacji (kliknij aby powiększyć)USŁUGI ZAWARTE W EKSPEDYCJI


Transfer: Lotnisko lub dworzec autobusowy / Hotel / Lotnisko lub dworzec autobusowy

Dla wygody w podróży, będziemy czekać na lotnisku lub dworcu autobusowym na pasażera i zawieziemy go do hotelu. Po zakończeniu wyprawy zawieziemy go również na lotnisko lub dworzec autobusowy.


Pomoc przy zagubieniu bagażu

Uczestnik może liczyć na pomoc w jak najszybszym uzyskaniu zagubionego bagażu. W Acomara-AconcaguaExpeditions jesteśmy świadomi jak ważny jest sprzęt w zrealizowaniu wyprawy i jakie koszty ekstra trzeba ponieść, aby go wypożyczyć albo kupić na nowo. Mimo że, za zagubienie bagażu odpowiedzialne są linie lotnicze, nasz personel obsługi klienta w Mendozie pomoże w jego szybkim odzyskaniu.


Wyprawa na Aconcagua – Droga Lodowcem PolakówHotel w Mendozie

Podczas pobytu w naszym mieście pasażer spędza dwie noce (jedna przy przyjeździe do Mendozy i druga przy wyjeździe) w hotelu 4*. Program przewiduje pokoje dwuosobowe wraz ze śniadaniem i wliczonymi podatkami. Jeżeli uczestnik chciałby dysponować pokojem jednoosobowym, prosimy nas zawiadomić.


Wyprawa na Aconcagua – Droga Lodowcem PolakówWejście na Aconcagua

Pomoc przy zakupie zezwolenia na wspinaczkę (permiso) Aconcagua znajduje się w Parku Narodowym administrowanym przez władze Prowincji Mendozy. Aby wejść na teren tego parku trzeba wykupić pozwolenie. Pokrywa ono w razie potrzeby koszty opieki medycznej oraz akcji ratowniczej i ewakuacji na terenie Parku. Jakoże pozwolenie można uzyskać tylko i wyłącznie osobiście, będziemy towarzyszyć turyście do biura wystawiającego te pozwolenia i pomożemy w wypełnieniu niezbędnych formularzy.


Wyprawa na Aconcagua – Droga Lodowcem PolakówPrzechowalnia bagażu

Jeżeli uczestnik ekspedycji chciałby zostawić jakiś osobisty bagaż, który nie bedzie mu potrzebny w czasie samej ekspedycji, może bezpiecznie pozostawić go w naszym biurze w Mendozie, w Hotel Penitentes lub w Obóz bazowy Plaza Argentina.


Wyprawa na Aconcagua – Droga Lodowcem PolakówTransport Mendoza / Penitentes / Mendoza

Grupa uczestników zostanie przewieziona prywatnymi busikami z miasta Mendozy do znajdującego się o 180 kilometrów Penitentes. W ten wygodny sposób turyści będą mogli podziwiać wspaniałe widoki Andów centralnych.


Wyprawa Pryvatne – Droga Lodowcem PolakówWszystkie posiłki

W czasie wyprawy zagwarantowane są wszystkie posiłki (Ś: śniadanie / O: obiad / L: lunch w marszu / K: kolacja). Są one starannie zaplanowane przez specjalistów w celu zagwarantowania uczestnikom zrównoważonej diety na okres pobytu w górach. Wszystkie posiłki, ze stałym menú od 3 dnia ekspedycji, przygotowywane są przez kwalifikowanych kucharzy, z wyjątkiem obozów wysokościowych, gdzie zajmą się tym przewodnicy. Otrzymasz smaczne i obfite porcje. Zawarte są wszystkie te posiłki, które wymienione są w programie. Obiad zastąpiony będzie Lunchem w marszu w tych dniach wyprawy, kiedy realizowany bedzie trekking. Prosimy o poinformowanie jeżeli uczestnik jest wegetarianinem lub ma alergię na jakiś produkt żywnościowy.


Wyprawa Otwarta – Droga Lodowcem PolakówZakwaterowanie w Hotelu Ayelén w Penitentes

Bez wątpliwości Hotel Ayelén jest najlepszym miejscem do odpoczynku z dobrą restauracją w okolicy Penitentes i Puente del Inca. Posiada komfortowe pokoje dwuosobowe z łazienką, ogrzewaniem centralnym, balkonem z widokiem na góry i ze śniadaniem (szwedzki stół), wszystko to przy doskonałej obsłudze personelu. Również można skorzystać ze smacznych dań w restauracji. Więcej informacji na temat Hotelu Ayelén: .


Wyprawa na Aconcagua – Droga Lodowcem PolakówPomoc przy przygotowaniu ekwipunku do transportu przez muły

Przewodnicy doradzą jak najlepiej przygotować ekwipunek i w jaki sposób go przetransportować.


Wyprawa na Aconcagua – Droga Lodowcem PolakówMuly

Te silne zwierzęta były podstawowym środkiem transportu dla wojsk, które walczyły o wyzwolenie Ameryki Południowej. Muły poruszają się bardzo bezpiecznie na terenach górzystych i ich silna budowa pozwala na przenoszenie ciężarów bez problemów. Wadą tych zwierząt jest ich nieokiełzany charakter. Dlatego też prowadzone są one przez osoby, które mają duże i wieloletnie doświadczenie z tymi zwierzętami. POGANIACZE MUŁÓW. Oni wg rodzinnej tradycji potrafią dominować te zwierzęta. Muły będą przenosić bagaże od Penitentes do Plaza Argentina i z powrotem. Każde zwierzę może wziąźć maksymalnie 60 kilogramów i każdy z pasażerów ma prawo do przetransportowania do 30 kilogramów na każdym etapie. Zalecamy posiadanie worka ochronnego na pokrycie i zabezpieczenie własnego bagażu na czas transportu.


Wyprawa na Aconcagua – Droga Lodowcem PolakówTransfer do wejścia do Parku Aconcagua

Prywatny transport dowozi uczestników do pierwszego punktu Strażników Parku, którzy sprawdzą pozwolenie wejścia (permiso) i pouczą na temat przepisów obowiązujących w Parku.


Wyprawa na Aconcagua – Droga Lodowcem PolakówObóz w Pampa de Leñas i Casa de Piedra

Rozpoczynając wspinaczkę trzeba stopniowo zaaklimatyzować organizm. Dlatego też długi odcinek marszu do Obóz Bazowy Plaza Argentina zostanie podzielony na mniejsze odleglości. Pierwszy nocleg będzie w Pampa de Leñas, gdzie znajduje się stacja strażników parku. Na następny dzień dochodzi się do Casa de Piedra na kolejny nocleg. W każdym z tych miejsc poganiacze mułow wyładują bagaże. Przewodnicy pomogą w ustawieniu namiotów oraz przygotują kolację i śniadanie.


Wyprawa na Aconcagua – Droga Lodowcem Polaków

Wyprawa na Aconcagua – Droga Lodowcem PolakówObóz Bazowy Plaza Argentina

Po dotarciu do Plaza Argentina uczestnik zostanie zakwaterowany w obozie, gdzie może liczyć na obozowe wygody: osobne namioty na jadalnię, kuchnię, przechowalnię sprzętu i latryny, a także na obsługę przez wspaniałych ludzi, którzy min. zajmować się będą przygotowywaniem smacznych posiłków. Spędzi się tam 4 noce.


Wyprawa na Aconcagua – Droga Lodowcem PolakówWAŻNA UWAGA – Tragarze w obozach wysokościowych

Aby nasi pasażerowie mogli poruszać się z lżejszym bagażem i w ten sposób zachować siły na dzień zdobycia szczytu, mogą oni liczyć na pomoc tragarzy. W wielu przypadkach grupa ekspedycyjna musi przemieszczać dużą ilość ekwipunku między jednym i drugim obozem podszczytowym, wiec udział tragarzy ułatwia logistykę przedsięwzięcia. Są to na ogól osoby bardzo silne i większość z nich kilka razy osiągnęła już szczyt, więc przystosowują się oni do warunków wysokościowych znacznie łatwiej i szybciej niż wielu sportowców. Warunki wyprawy przewidują, że na trzech pasażerów przypada jeden tragarz, który może przenieść do 20 kg na każdym odcinku. Tragarze są odpowiedzialni za przemieszczenie większości wspólnego bagażu (namioty, sprzęt kuchenny, grzejniki y śmieci grupy) między następującymi obozami wysokościowymi: z Obóz Bazowy Plaza Argentina do Obóz 1, z Obóz 1 do Obóz 2, i następnie przy zejściu: z Obóz 2 do bazy Plaza Argentina. Każdy członek ekspedycji musi transportować swój osobisty ekwipunek (plecak, śpiwór, buty). Jeżeli potrzebujesz pomocy także w tym wypadku, prosimy o kontakt (dodatkowy koszt).


Wyprawa Otwarta – Droga Lodowcem PolakówPrzewodnicy

Przewodnicy górscy, którzy uczestniczą w ekspedycji, są dyplomowanymi specjalistami po ukończeniu policealnych 2 letnich studium AAGM lub EPGAMT. Żeby wyprawa była udana, uważamy że musi być kierowana przez osoby odpowiedzialne i doświadczone, które potrafią zagwarantować bezpieczeństwo i profesjonalizm. W każdej ekspedycji przypada jeden przewodnik wysokogórski na trzech pasażerów. Przewodnicy górscy, którzy uczestniczą w ekspedycji, są dyplomowanymi specjalistami po ukończeniu policealnych 2 letnich studium AAGM lub EPGAMT. Żeby wyprawa była udana, uważamy że musi być kierowana przez osoby odpowiedzialne i doświadczone, które potrafią zagwarantować bezpieczeństwo i profesjonalizm. W każdej ekspedycji przypada jeden przewodnik wysokogórski na trzech pasażerów.


Wyprawa na Aconcagua – Droga Lodowcem PolakówDodatkowe dni

Ekspedycja przewiduje dodatkowo trzy dni ekstra w razie nieprzewidzianych wypadków lub złej pogody, które nie pozwolą na normalny rozwój wyprawy. Oznacza to, że w przypadku gdy zła pogoda nie pozwoli na wyjście z podszczytowych obozów, będzie można dodać trzy dni ekstra do standarowego programu w oczekiwaniu na poprawę warunków klimatycznych, umożliwiających kontynuowanie wspinaczki. Decyzję o tym podejmują przewodnicy.
Spanie w obozach górskich: łóżka i materace samopompujące Therm-a-rest

W celu świadczenia jak najlepszych usług, Acomara-AconcaguaExpeditions oferuje do spania w czasie ekspedycji łóżka w bazowych obozach i materace samopompujące Therm-a-rest w obozach podszczytowych. Pozwoli to bez wątpienia na lepszy odpoczynek i regenerację sił w czasie snu. Więcej informacji na temat materaców Therm-a-rest na: www.cascadedesigns.com.
Namioty

W warunkach normalnych Aconcagua charakteryzuje się dobrym klimatem w okresie lata. Ale jeżeli zdarzy się burza lub wichura w czasie ekspedycji, wtedy dopiero można pojąć prawdziwy wymiar sił przyrody na tych wysokościach. Dlatego też w najwyższych etapach wyprawy używa się wysokiej jakości namiotów do spania, sprawdzonych marek takich jak: The North Face i Mountain Hardware. Każdy namiot przeznaczony jest dla dwóch uczestników. Więcej informacji na temat namiotów North Face VE 25 znajdziesz na stronach www.thenorthface.com i o namiotach Mountain Hardwear Trango 3.1 na www.mountainhardwear.com


Postawienie namiotów w obozach podszczytowych

Po opuszczeniu wygodnego w Plaza de Mulas, rozpoczyna sie trudniejszy etap wyprawy, polegajacy na podejsciu do podszczytowych obozów aby stamtad zaatakowac upragniony szczyt. Jest bardzo wazne na tym etapie zachowanie i skoncentrowanie wszystkich sil na tym co najwaznejsze:wejscie na szczyt. Dlatego tez nasze ekspedycje prewiduja postawienie namiotów w obozach podszczytowych. Oznacza to ze, gdy uczestnicy wyprawy dotra do nich, namioty beda juz postawione i gotowe do odpoczynku oraz ochrony przed zimnem, w oczekiwaniu na regenerujacy posilek, przygotowany przez przewodników.
Łączność

Na terenie gór znajdują się stałe punkty łączności. Ta sieć pozwala na połączenie się poprzez radio VHF i BLU między obozami wysokościowymi, bazami w Plaza de Mulas, Confluencia, Puente del Inca i Mendoza. W ten sposób możemy natychmiast skontaktować się w razie jakiejś nieprzewidzianej sytuacji. Posiadamy również telefon satelitarny.


Pożegnalna kolacja

Na zakończenie ekspedycji, w jednej z najlepszych restauracji Mendozy organizowana jest pożegnalna kolacja dla całej grupy i przewodników. Zapewne będzie to okazja do utrwalenia nawiązanych wcześniej więzi przyjaźni.


Wyprawa na Aconcagua – Droga Trawers Lodowcem PolakówŚwiadectwo Uczestnictwa i/lub Zdobycia Szczytu potwierdzone przez Przewodnika ekspedycji i CEO firmy

Wystawiamy świadectwo podpisane przez Przewodnika wyprawy i CEO firmy Acomara-AconcaguaExpeditions.com poświadczając uczestnictwo w ekspedycji wysokogórskiej na Aconcagua (i zdobycie Szczytu, jeżeli tak się stało).


Pomoc medyczna i farmaceutyczna na terenie miasta Mendozy

Najważniejsze dla nas to dobry stan zdrowia uczestnika, nawet jeżeli zakończył on już swoją wyprawę. W wypadku gdy z jakiś powodów medycznych musi on być ewakuowany z gór lub po wyprawie cierpi na jakąś dotkliwość, nasz personel obsługi w Mendozie służyć będzie pomocą w celu jak najszybszego jego powrotu do zdrowia. Udzielimy wsparcia jeśli w mieście uczestnik będzie potrzebował dodatkowej opieki lekarskiej albo powinien zrobić jakieś badania lekarskie jak np. radiografię płuc, zakup lekarstw, hospitalizacja, itp. W ten sposób uczestnik wyprawy nie będzie czuł się zagubiony i osamotniony do czasu kiedy całkowicie odzyska siły fizyczne i będzie mógł wrócić do kraju. Nie są wliczone opłaty lekarskie i koszty lekarstw.


Obsługa w Mendozie po wyprawie

Po powrocie z ekspedycji i zakończeniu programu, nasz personel obsługi w mieście będzie do dyspozycji w razie jakiejkolwiek potrzeby, takiej jak np. zakup lub zmiana biletu, zwrot wypożyczonego sprzętu, zakup dodatkowych pakietów turystycznych, przechowywanie bagażu, a także różnego typu porady.NIE WLICZONE USŁUGI


Pozwolenie na wstęp do Parku Aconcagua

Aby wejść do Parku Narodowego Aconcagua trzeba koniecznie OSOBIŚCIE wykupić Pozwolenie Wstępu. Jego wartość nie ulega zwrotowi. Ceny różnią się w zależności od sezonu (główny, półsezon i po sezonie) i zmieniają się z roku na rok. Fundusze zebrane z wykupu pozwoleń służą do utrzymania i ochrony Parku Narodowego Aconcagua, jak równieź pokrywają koszty związane z utrzymaniem służby medycznej, strażników i służby ratowniczej (helikoptera).


Wydatki ekstra

Nie zawarte są wydatki ekstra takie jak koszty potraw lub napojów dodatkowo spożywanych, nie wyszczególnionych w programie.


Koszty wypływające z rezygnacji z udziału w przewidzianym programie

Program jest wyceniony na bazie usług grupowych, co ma na celu uzyskanie jak najwyzszych usług przy mniejszym koszcie. Jeżeli uczestnik rezygnuje z udziału w programie z jakichkolwiek przyczyn (osobistych, zdrowotnych, itp.), natychmiast przechodzi na usługi prywante. W wypadku rezygnacji z programu, firma opłaca transport z Puente del Inca do miasta Mendoza w autobusie regularnej linii. Noc w hotelu w Mendozie przy powrocie, wliczona w pakiet, może być wykorzystana w jakimkolwiek momencie. Dodatkowe doby hotelowe są na koszt uczestnika.


Sprzęt osobisty i śpiwór

Uczestnik wyprawy jest odpowiedzialny za swój własny ekwipunek, nie jest on wliczony w koszt programu. Nasi przewodnicy mogą udzielić porady co do wyboru danego sprzętu przy zakupie lub wypożyczeniu.


Ubezpieczenie osobiste

Nie jest konieczne posiadanie ubezpieczenia osobistego przy wejściu na Aconcagua. Jeżeli jednak uczestnik chce mieć takie ubezpieczenie ze względu na ryzyko w Andach, radzimy skontaktować się z wybraną firmą ubezpieczeniową, gdyż my nie zajmujemy się tym.


Tragarze do osobistego bagażu

Przekazanie częsci osobistego bagażu ułatwia z pewnością wspinaczkę w górach. Jeżeli uczestnik pragnie wynająć tragarza do noszenia osobistego sprzętu, prosimy o kontakt. Cena tych usług zależy od odcinka programu, w czasie którego bagaż ma być transportowany.


Wyprawa na Aconcagua – Droga Trawers Lodowcem PolakówZalecany sprzęt i odzież
Stopy
– 2 pary cieńkich syntetycznych skarpet wewnętrznych
– 4 pary grubych skarpet narciarskich
-1 para wygodnych butów do wspinaczki lub trekkingu
– 1 para wełnianych getrów

Nogi
– 1 cieńkie syntetyczne spodnie wewnętrzne.
– 1 grube ciepłe spodnie
– 1 spodnie wodoodporne
– 1 wygodne długie spodnie do marszu

Tułów
– 2 syntetyczne podkoszulki
– 1 syntetyczna bluza lub golf
– 1 kurtka z polaru
– 1 ocieplana kurtka zimowa (puchowa lub syntetyczna)
– 1 kurtka wodoodporna.

Głowa
-czapka do ochrony przeciwsłonecznej
– ciepła czapka zimowa
-lekka kominiarka
– okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV i, w miare możliwości, z ochroną dla nosa
– gogle
-chustka lub cieńki szalik
Ręce
-2 pary ciękich wewnętrznych rękawiczek
-2 pary ciepłych wodoodpornych rękawic (najlepiej z jednym palcem)

Sprzęt wspinaczkowy
– książka, walkman lub cokolwiek do relaksu w namiocie
– krem przeciwsłoneczny
– butelka z wodą x 2 litry
– 6 par ogrzewaczy do rąk
– materac do spania (mattres).
– przybory higieny osobistej
– latarka czołówka z zapasowymi bateriami
– metalowy termos 1,5 litrowy na osobę
– zestaw naczyń (miska, kubek, widelec i łyżka)
– śpiwór puchowy lub syntetyczny na – 30º C

Sprzęt techniczny
– 1 duży i wygodny plecak o pojemności 80 l
– 1 para podwójnych lub potrójnych butów wspinaczkowych (na wysokość 7000 m i temp. – 40º)
– półautomatyczne raki
– 1 para teleskopicznych kijków trekkingowych
– 1 kask

Zobacz nasze video “Informacja o sprzęcie do wspinaczki na Aconcagua”


Opcja PAE (Program Aklimatyzacji Ekstra)

Ekspedycja może zawierać opcję PAE (Program z dodatkową aklimatyzacją). Polega ona na spędzeniu dodatkowo dwóch lub trzech dni przed rozpoczęciem wyprawy w takich miejscach jak Puente del Inca lub Cordón del Plata i realizacji trekkingów z przewodnikiem po okolicy docierając do wysokości 5000 m n.p.m. Ta praktyka dodatkowo wzmacnia proces aklimatyzacji na wysokościach (niezbędny do zdobycia szczytu). Jeżeli uczestnik jest zainteresowany opcją PAE, prosimy o kontakt.REZERWACJA

Do potwierdzenia rezerwacji Acomara-AconcaguaExpeditions wymaga wpłacenia zaliczki, która może być przelana przekazem bankowym (na prośbę przekażemy szczegóły) lub poprzez opłatę internetową systemem PayPal – www.paypal.com – (z udziałem karty kredytowej lub przelewu pieniężnego drogą elektroniczną). Pozostała część opłaty musi być zrealizowana zaraz po przybyciu do Mendozy i przed rozpoczęciem ekspedycji.Szczyt AconcaguaWarunki rezygnacji i zachowania wpłaty

W przypadku rezygnacji uczestnik powinien piśmiennie poinformowac nas o tym fakcie do 20 dni przed rozpoczęciem wyprawy. Tylko w tym wypadku, będziemy mogli utrzymać wpłaconą wcześniej zaliczkę jako kredyt dożywotny. Kredyt ten może pokryć jakąkolwiek z naszych usług w sezonie ekspedycyjnym, z potrąceniem 15% wartości na koszty manipulacyjne. W momencie wykorzystania kredytu, do rozliczenia używane beda ceny obowiązujące na sezon, w którym została zrobiona nowa rezerwacja.


Mając na celu poprawę naszych ekspedycje w sposób ciągły, programami i serwis wyszczególnione w niniejszej strony internetowej może mieć pewne modyfikacje. Proszę, przeczytaj nasz zaktualizowany program i serwis, klikając tutaj.

MONT ACONCAGUA - Expéditions, information, guides, ascensions - Argentine

CERRO ACONCAGUA - Expediciones, información, guías y logística - Argentina

ACONCAGUA BERG - Expeditionen auf den Aconcagua und vollstandige Information uber den Berg - Argentinien

MONTE ACONCAGUA - Spedizione - escursione - informazione - guide e logistica Salita alla cima e trekking Argentina

CERRO ACONCAGUA - Expedições - informação - serviços guias e logística - Ascensão ao cume e trekking - Argentina